OSMANGAZİ'DE FİDANLAR FİDAN DİKTİ 29.03.2012

"Yeniden Yeşil Bursa" hedefiyle Türkiye'nin en büyük çevre projelerinden biri olan Bir Milyon Fidan Kampanyası'na imza atan Osmangazi Belediyesi, 3 yılda 600 bin fidanı toprakla buluşturdu. 2012 ilkbahar dönemi fidan dikim sezonu ise muhteşem bir törenle başladı.
Demirtaş Barajı'nın muhteşem manzarası eşliğinde gerçekleştirilen törende 200 öğrenciyle birlikte fidan diken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "2023'te Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında Türkiye hem ekonomisi hem de coğrafyasıyla dünyanın en güzel ülkesi olacak" dedi. Öğrencilerin yanı sıra engelliler ve Osmangazi Belediyespor'un genç sporcularının da yer aldığı törende Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, çocuklarla tek tek sohbet ederken, Hacıvat ve Karagöz gösterisi de miniklere keyifli anlar yaşattı.

HEDEFİMİZE ULAŞTIK

5 yıllık bir periyodu kapsayan Bir Milyon Fidan Kampanyası kapsamında bugüne kadar 600 bin fidan diktiklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, hızlı şehirleşmenin Bursa'nın yeşilini azalttığına dikkati çekerek "Seçim öncesi verdiğimiz bir milyon fidan sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışmalarımızı hızlandırdık. Amacımız Bursamızın mevcut yeşilini koruyarak, daha da arttırmak" dedi. Bir Milyon Fidan Kampanyası'nın sadece Bursa'ya değil, tüm Türkiye'ye örnek bir proje olduğuna da değinen Başkan Dündar "Kampanyamız Bursa'dan dalga dalga Türkiye'ye yayıldı. Sadece kamu kurumları değil, özel sektörde daha fazla fidan dikmeye başladı. Bu elbette ki bizler için sevindirici bir durum. 5 yılda 1 milyon fidan demiştik ama bu temsili bir rakamdı, bizler bu rakamı herkesi bu tür kampanyalara yönelterek zaten geçtik" dedi. Bursa'nın yeşiliyle Türkiye'nin gözbebeği olduğuna da değinen Başkan Dündar "Bizler istiyoruz ki Bursamızın yeşilini tüm Türkiye tanısın" diye konuştu.

BAŞKAN ÇOCUKLARLA FİDAN DİKTİ

Konuşmasında çocuklara da seslenen Başkan Dündar "Önemli olan sürekliliktir. Sizler birer fidan olarak bugün burada fidan dikeceksiniz, gelecek sizlersiniz ve geleceğimize hep beraber sahip çıkacağız" dedi. Orman İşletme Müdürü Muhammet Ali Akaç ise Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Çocuklara fidan dağıtan Başkan Mustafa Dündar, ardından miniklerle birlikte fidan dikti. Renkli görüntülerin yaşandığı törende Başkan Dündar, toprağa kavuşan fidanları da sulamayı ihmal etmedi. Öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Dündar, 4 okulun öğretmenlerine de çiçek hediye etti. Osmangazi Belediyesi bir milyon fidan hedefi doğrultusunda 2012 ilkbahar döneminde 100 bin fidanı toprakla buluşturmayı planlarken, sezon sonunda 700 bin fidan Bursa'ya kazandırılmış olacak.